Deklaracja dostępności
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
aktualizacja 2025-03-28
Dostępność architektoniczna
Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich ul. Dzieci Wrzesińskich 13, 62-300 Września
Dostosowanie wejść do budynku
Do budynku wchodzi się po cztero-stopniowych schodach bez poręczy i pochylni wprost z ulicy lub przez podwórze od tyłu budynku (wejście bez schodów).
Oba wejścia łączy korytarz na parterze.
Ekspozycja muzealna znajduje się na parterze budynku.
Biuro muzeum znajduje się na drugim piętrze budynku, do którego wchodzi się po trzydziestosiedmiostopniowych schodach.
Dostosowanie korytarzy
Korytarz na parterze prowadzi do wejścia na ekspozycje muzealne: prawa strona od wejścia głównego – wystawa stała, lewa strona od wejścia głównego – sale wystaw czasowych.
- Korytarz na parterze jest dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Korytarz z klatką schodową prowadzi od wejścia do biura muzeum, znajdującego się na II piętrze.
- Korytarz z klatką schodową prowadzącą na II piętro jest niedostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Dostosowanie schodów
Schody nie posiadają dostosowania dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.
Toaleta
W budynku nie ma toalet przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Dostosowanie wind
W budynku nie ma windy.
Dostępność pochylni / platform
W budynku nie ma pochylni lub platform.
Dostępność informacji
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Dostępność pętli indukcyjnych
W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
Dostosowanie parkingów
Obiekt nie posiada własnych parkingów.
Najbliższe miejca parkingowe z wyznaczonymi miejscmi parkingowymi dla osób z niepełnosprawnościami znajdują się na Rynku.
Prawo wstępu z psem asystującym
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Dostępność tłumacza języka migowego
Łączność z tłumaczem migowym on-line.
Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do: muzeum.wrzesnia.pl
Data publikacji strony internetowej: 2014-01-24. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-09-21.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-09-22.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Szymon Adamczyk. Kontakt: e-mail: muzeum@wrzesnia.pl, tel. 61 4360192. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jakiegoś jej elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej lub jej elementu. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich nie posiada parkingu dla klientów. Przy podległych ulicach znajduje się płatny parking miejski wraz z bezpłatnymi miejscami dla niepełnosprawnych. Ekspozycja muzealna znajduje się na parterze budynku. Możliwość wjazdu dla wózków inwalidzkich istnieje od strony dziedzińca. Administracja muzeum znajduje się na drugim piętrze. Budynek nie posiada windy. Kontakt z administracją możliwy jest poprzez domofon przy wejściu głównym od strony ulicy. Muzeum nie posiada urządzeń dla niewidomych i słabowidzących, urządzeń dla osób z wadami słuchu i niesłyszących. Istnieje możliwość wejścia z psem asystującym i psem przewodnikiem. Toalety dla zwiedzających znajdują się na parterze, wejście od dziedzińca.
Informacje
Sebastian Mazurkiewicz
Sebastian Mazurkiewicz
Sebastian Mazurkiewicz
Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich